Bill a KIRÁLY


http://www.deakbill.hu/
**************************
Deák Bill Blues Band

E-mail: deak.bill@freemail.hu
Web: www.deakbillgyula.hu

http://rockelet.hu/zenekar/7425-deak-bill-blues-band
********************
DEÁK BILL BLUES BAND
Deák Bill Gyula – ének
Fehér Simon gitár, ének
Horváth Zsolt - billentyűs hangszerek
Balázs Péter – basszusgitár
Szabó Csaba - dob
http://billakiraly.blogspot.com/

http://www.horvathattila.hu/

****
Némi szólókarrierrel fűszerezve 1987 óta létezik a Deák Bill Blues Band, számtalan azóta megjelent lemezzel, díjjal, külföldi koncertekkel és itthoniakkal egyaránt. A lemezek általában az énekes szólólemezeiként jelentek meg, de a koncertek természetesen egy egész zenekar közreműködésével zajlanak. „A blues egy életforma, egy életérzés – magával ragad és nem ereszt” – ahogy Deák Bill fogalmaz, ez az ő életére maximálisan igaz, hiszen azt teljesen kitölti a blues világa. Túl a hatvanon, legendával megtámasztott fél lábbal még mindig koncertezik és balladákat énekel a legfeketébb hangú fehér énekes, akit Chuck Berry valaha is hallott.
http://est.hu/cikk/93523/deak_bill_blues_band
*******************************
FILM:

40 év blues (koncertf.) (TV-film) előadó
A magya-rock halottai - Radics Béla   (szín., magyar

dokumentumf., 2008) (TV-film) szereplő
Atilla, Isten kardja (szín., magyar film, 1998) (TV-film)

színész
István, a király   (szín., magyar zenés f., 1984) színész

 István, a király DVD
Könnyű testi sértés   (szín.-ff., magyar filmdráma, 1983)

színész
Kopaszkutya   (szín., magyar zenés dráma, 1981) színész

Kopaszkutya DVD

SZÍNHÁZ:
Egy élet e tánc... közreműködő
bemutató: Vígszínház
Faludy Györgyre emlékezünk előadó
bemutató: Nemzeti Színház

Deák Bill Gyula "a magyar blueskirály"; az egyetlen hazai énekes, akinek amerikai kritikusok szerint "fekete hangja van." A kőbányai Sztár együttesben külföldi dalok éneklésével kezdte. Később mint jazzénekes a Napsugár, a Wanderers és a Loyd együttes tagja. 1979-től 1985-ig a Hobo Blues Band (HBB) énekese volt. A Beatrice, a P. Mobil és az AE Bizottság mellett felléptek a legendás Fekete Bárány Fesztiválon, amely a rendszert elutasító, szabadságkereső fiatalok számára páratlanul népszerűnek bizonyult.
Bill kapitány kiválva a sikercsapatból, szólópályára lépett. Megalapította a Bill és a Box Company-t Bencsik Sándorral, a P. Mobil és a P.Box egykori tagjával. Országos ismertségre a Szörényi-Bródy rockopera, az István, a király Torda táltosának a szerepében tett szert. Nagyszerű alakítása és hangja lenyűgözte a közönséget. Később láthattuk az Itt élned, halnod kell, a János vitéz, a Költő visszatér, a Jézus Krisztus Szupersztár, a Zúgjatok, harangok! és az Attila, Isten Kardja rockoperákban.
1987-ben a Deák Bill Blues Band vezetője lett, a csapattal több nyugat- és közép-európai országban is fellépett. A Kopaszkutya című Szomjas György-film egyik főszereplője. "A magyar blueskirály" pályafutására nagy hatással volt Jimi Hendrix, valamint Radics Béla, "a magyar gitárkirály" és Orszáczky Miklós, a Syrius zenei vezéregyénisége. Bill sokszor játszott együtt a Kormorán zenekarral is.

http://www.port.hu/pls/pe/person.person?i_pers_id=3096
*************

Pályafutására nagy hatással volt Jimi Hendrix, valamint Radics Béla és Orszáczky Miklós. Deák Bill a Hobo Blues Band-ből kiválva játszott a Kormorán együttessel is. Ezek után lépett önállóan is zenekarral a magyar közönség elé a Deák Bill Blues Band megalakításával. Deák Bill Gyula útja az 1970-es évek elején kezdődött, az akkori kultúrpolitika azonban sokáig nem engedte, hogy önállóan lépjen fel. A kőbányai Sztár együttesben külföldi dalok éneklésével kezdte, később mint jazzénekes a Napsugár, a Wanderers és a Loyd együttes tagja.

1979-1985-ig a Hobo Blues Band tagja volt, ezután szólópályára lépett, majd megalapította a Bill és a BoxCompany-t Bencsik Sándorral, a P. Mobil és a P. Box egykori tagjával. A Hobo Blues Band tagjaként lépett először a nagyközönség elé a 80-as évek elején, s ekkor vált egyszerre ismert és elismert művésszé. Később még szélesebb ismertségre tett szert a Szörényi Levente–Bródy János rockoperában, az István, a király Torda táltosának szerepében, melyben nagyszerű alakítása és hangja lenyűgözte a közönséget. 1983-ban, az Itt élned, halnod kell, a János vitéz, a Jézus Krisztus szupersztár című musicalekben láthattuk. A 80-as években tovább dolgozott a Hobo Blues Band tagjaként és Földes László csapatának sikeréhez kulcs volt Bill szereplése. Rengeteg művelődési házban, fesztiválon és színpadon lépett fel. 1983-ban Rossz vér címmel jelent meg első szólólemeze. 1986-ban Bill kapitány blues cirkusza és a Mindhalálig blues című önálló albumokkal jelentkezett.

(Ezeket a lemezeket 2001-ben újra megjelentették CD-n és kazettán.)

1987-ben a Deák Bill Blues Band vezetője lett és Dániában, majd az egykori Nyugat-Németországban is fellépett. Filmszerepet kapott a Kopaszkutya című Szomjas György filmben. A 90-es évektől vidéken és a fővárosban is nagy sikerrel koncertezik folyamatosan együttesével, a Deák Bill Blues Banddel. Az 1993-as Bűnön, börtönön, bánaton túl című lemeze megjelenése után 6 évig új lemezt nem készített, de együttesével rendszeresen koncertezett. Bort, bluest, békességet című albuma 1999-ben jelent meg. Stílusa változatlan, tehát régi szokásához híven, a tőle megszokott blues: rhythm and blues műfajt hallhatjuk albumán. 2008. áprilisában, 9 év után jelent meg a következő lemeze, Hatvan csapás címmel.
ZenekarokSzerkesztés
Hobo Blues Band
Bill és a Box Company
Deák Bill Blues Band

Egy ideig a Kormorán zenekarral is rendszeresen fellép.

DiszkográfiaSzerkesztés
Hobo Blues BandSzerkesztés
1980 - Középeurópai Hobo Blues
1982 - Oly sokáig voltunk lenn
1983 - Még élünk
1984 - Vadászat
1993 - Kopaszkutya
1994 - Csintalan lányok, rossz fiúk
Szóló lemezeiSzerkesztés
1984 - Rossz vér
1986 - Mindhalálig blues - Kormorán
1993 - Bűnön, börtönön, bánaton túl
1999 - Bort, bluest, békességet
2001 - Bill kapitány blues cirkusza Kormorán
2008 - Hatvan csapás - Kormorán
KormoránnalSzerkesztés
1985 Március (Megzenésített versek Március 15-re)
1985 Nyújtsd kezed (VIT (Világifjúsági Találkozó) Moszkva)
1985 Live in Holland (koncert)
1985 Betlehemi királyok (Megzenésített versek)
1986 Március 86 (Megzenésített versek Március 15-re)
1986 Mindhalálig Blues - Deák Bill Gyula
1986 A betlehemi csillag üzenete (Karácsonyi profán kantáta)
1987 Anyámnak (megzenésített versek)
1988 A költő visszatér (rockopera)
1990 Bill kapitány blues cirkusza - Deák Bill Gyula
1995 A hajnal - Varga Miklós
1995 Az utolsó felszállás (Kereskedelmi forgalomba nem

került)
1998 Zúgjatok harangok 1848 (rockballada)
1998 1848 (Megzenésített versek Március 15-re)
1998 Kell még egy szó - Koltay Gergely (Válogatás Koltay

Gergely dalszövegeiből. Kereskedelmi forgalomba nem került)
2000 Kell még egy szó - Koltay Gábor filmjeinek és színpadi

rendezéseinek zenéiből
2000 A Megfeszített (rockopera)
2002 Jöjjön el a Te országod
2004 Világok világa Magyarország (Kormorán válogatás)
2008 Hatvan csapás - Deák Bill Gyula
EgyébSzerkesztés
1995 - A zöld, a bíbor és a fekete - Bencsik Sándor emlékére
Színpadi művekSzerkesztés
István, a király
Itt élned, halnod kell
János vitéz
Jézus Krisztus szupersztár
Zúgjatok harangok 1848
Betlehemi királyok
FilmekSzerkesztés
1981 - Kopaszkutya
1983 - Könnyű testi sértés
1984 - István, a király
1998 - Atilla, Isten kardja
Hivatalos oldalakSzerkesztés

http://kormoran.wikia.com/wiki/De%C3%A1k_Bill_Gyula
*****************************************************
Deák Bill Gyula 1948-ban született. A magyar blues legnagyobb királya.Mivel gyerekkorában egy orvosi muhiba következtében egyik lábát elvesztette ezért az Aczéli kultúrpolitika sokáig színpadképtelennek bélyegezte.A kobányai Sztár együttesben külföldi dalok éneklésével kezdte. Késobb mint jazzénekes a Napsugár, a Wanderers és a Loyd együttes tagja.1979-85 a Hobo Blues Band tagja. Ezután szólópályára lépett. Megalapította a Bill és a Box Company-t Bencsik Sándorral, a P.Mobil és a P.Box egykori tagjával.1983-ban az István a királyban Torda szerepében lép színre. 1985-ben szerepel az Itt élned halnod kell címu musicalben. 1986-ban Fanatikus Simont alakítja a Jézus Krisztus Szupersztárban. 1983-ban Rossz vér címmel jelent meg elso szólólemeze.1986-ban Bill Kapitány Blues Cirkusza és Mindhalálig blues címmel önálló albumokat adott ki. (Ezeket a lemezeket 2001-ben újra megjelentették CD-n és kazettán.1987-ben a Deák Bill Blues Band vezetoje lett. Dániában és az egykori Nyugat-Németországban is fellépett.Filmszerepet kapott 1981-ben Szomjas György Kopaszkutya címu filmjében.A 90-es évektol vidéken és a fovárosban is nagy sikerrel koncertezik folyamatosan együttesével, a Deák Bill Blues Banddel.Az 1993-as Bunön, börtönön, bánaton túl címu lemeze megjelenése után 6 évig új lemezt nem készített, de együttesével rendszeresen koncertezett.Bort, bluest, békességet címu albuma 1999-ben jelent meg. Stílusa változatlan, tehát régi szokásához híven, a tole megszokott blues: rhytm and blues mufajt hallhatjuk albumán.2008. áprilisában, 9 év után jelent meg a következo lemez, Hatvan csapás címmel.2008-ban elsoként kapta meg aPont fm rádió életmudíját.
http://rockerek.hu/zenekarok/De%E1k%20Bill%20Blues%20Band
***************************************

1983-ban kezdte el szólópályáját, Rossz vér címmelmegjelentette első szólólemezét, majd 1986-ban a Mindhalálig blues című albummal jelentkezett, s megalapította a Bill és a Box Company-t Bencsik Sándorral (a P. Mobil és a P. Box egykori tagjával).

Egy évvel később, 1987-ben a Deák Bill Blues Band zenekarvezetője lett, amivel Dániában és az egykori Nyugat-Németországban is fellépett, s a '90-es évektől kezdve vidéken és Budapesten is nagy sikerrel koncertezik ezzel az együttesével.

Az 1993-as Bűnön, börtönön, bánaton túl című lemeze megjelenése után hat évig nem készített új lemezt, habár bandájával rendszeresen koncertezett. Végül 1999-ben megjelentette a Bort, bluest, békességet albumát, majd rá két évvel a Bill kapitány blues cirkuszát, amit 2001-ben újra kiadtak CD-n és kazettán a Mindhalálig blues-zal együtt. 2007-ben Bill kapta a Blues Patika Életmű-díjat Tátrai Tibor és Sharrie Williams mellett. Betegség miatt viszont az átadón nem tudott megjelenni az énekes.

2008. március 7-én újabb díjban részesült Bill, mégpedig az első Pont FM Életmű-díjban, majd április 15-én, kilenc év után megjelent hatodik nagylemeze Hatvan csapás címmel 2008. szeptember 27-én 19:30 perces kezdettel a Hobo Blues Band 30 éves évfordulóját egy jubileumi koncerttel ünnepelte meg a Papp László Budapest Sportarénában azokkal a vendégekkel, akik részt vettek a zenekar pályafutásában, így köztük Deák Bill Gyulával is. December 19-én újabb jubileumi koncerten énekelt, ezúttal a Körcsarnokban ünnepelve saját 60. születésnapját. 2009. február 11-én este a Fonogram díjkiosztó gálán Életmű-díjat kapott, amit a Millenáris Teátrumban vett át, Keresztes Ildikó köszöntésével. Bill így nyilatkozott a Bors napilapnak ezzel kapcsolatban:

„     Bevallom elérzékenyültem! Nagyon nagy megtiszteltetés ez számomra! Fantasztikus, hogy elismerik a munkámat, úgy érzem, nem hiába csináltam a dolgaimat. Hatalmas sikereim voltak a Hobo Blues Banddel és az István, a királlyal is, de a jelenlegi korszak jelenti a csúcsot az életemben. Nem is fogok sokáig ücsörögni a babérjaimon: rengeteg koncertmeghívásnak kell eleget tennem, és szeretnék még nagyon sok jó lemezt is készíteni.     ”

2009. március 24-én Bill kiadta első koncertalbumát 60.születésnapi jubileumi nagykoncert címen DVD-n, amin többnyire a Hatvan csapás lemez számai hallhatóak. Május 30- ára, a Pannónia Fesztivál szombati napjára újra összeállt az egykori Hobo Blues Band, Póka Egon, Tátrai Tibor, Solti János, Deák Bill Gyula és Hobo személyében. 2009. október 28-án megjelent Bill hetedik nagylemeze AKirály meséi címen és egy életmű koncerttel készül november 20-án a Papp László Budapest Sportarénában, amelyről ezt mondta augusztusban: 2011. február 11–12-én a Hobo Blues Band a a Papp LászlóSportarénában tartotta búcsúkoncertjét, ugyancsak Deák Billrészvételével.
Érdekességek:

Deák Bill Gyula bal lábát nagyon sok legenda és történetövezi, mivel máig sem lehet tudni pontosan, hogy mi istörtént vele. 11 évesen az amputálásra valószínűleg azértkerült sor, mert focizás közben megrúgták, majd megműtötték,s orvosi műhiba következében elvágták az ütőerét, amitőlödémát kapott, így egy hét múlva amputálni kellett. Bill ígyemlékszik vissza:

„     Volt egy tályog a lábamon, amire az orvosok nemfordítottak kellő figyelmet. Ez elzárta a főütőeret, majdkialakult egy trombózis. Ezután elkezdett lilulni, zöldülni alábam, majd egy hétre rá amputálták."


Forrás: Wikipédia http://www.zeneszoveg.hu/egyuttes/74/deak-bill-gyula-dalszovegei.html